Hakkımızda

Merhaba!

İstanbul’un en gözde ve çekici bölgelerinin başında Adalar sayılır. Görkemli ve çok renkli geçmişinin tüm izlerini taşıyan ve Türkiye’nin en eski turizm merkezlerinden biri olan İstanbul Adaları günümüzde de pek çok gezgine ev sahipliği yapıyor.

Eşsiz özellikleri ile ziyaretçilerine huzur, sükunet ve tazelik aşılayan Adalar’ın bütün özelliklerini bir araya getiren bu sitede Adalar’ın renklerini, kokularını, seslerini tatlarını her yönüyle tanıtmayı amaçlıyoruz.

Adalar Vakfı 25 yıldan fazla süredir Adalar’ın güzelleştirilmesi ve tanıtılması amacıyla pek çok yeniliğe imza attı. İstanbul’un ilk kent müzesi olan “Adalar Müzesi” bu eserlerin en başlarında sayılanlarındandır. Adalar’ın jeolojik dönemlerden bu yana geçirdiği değişimler, eski ve yeni yaşam tarzları, Adalılar bütün özellikleri ile Adalar Müzesinde sergileniyorlar.

Adalar Vakfı’nın hazırladığı bir yeni projeye 2012 yılının sonlarında İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından maddi destek sağlandı. “Adalarda Doğal, Kültürel Miras ve Turizm Geliştirme Merkezi” başlıklı bu proje kapsamında Adalar Turizm Geliştirme Merkezi kuruldu.

İstanbul Adaları’na, yeni bir nefesle çıkış yapmaya çalıştığı bu dönemde küçük dokunuşlar ve girişimlerle sürdürülebilir, katma değeri yüksek bir turizm ekonomisi yaratması için şans vermenin tam zamanıdır.

Adaların tarihini, doğasını, mimarisini ve kültürel çeşitliliğini tüketmeden geliştiren, koruyan ve paylaşan, küçük, kaliteli-butik işletmelerin hakim olduğu, yerel yaşamla barışık bir kültür ve turizm stratejisi konusunda bir mutabakat vardır.

Bu anlayışla oluşturulan Adalar tanıtım sitesinde yaşayan ve geçmişte kalan bütün yönleriyle gözler önüne sermeye çalışıyoruz. Adalar’la ilgili her türlü bilgiyi en güncel haliyle bu sayfalarda bulabileceğinizi umuyoruz.

Haydi buyrun!
Hoşgeldiniz!

Bookmark and Share
Buradasınız: Anasayfa Hakkımızda