Ada İçi ve Adalar Arası Ulaşım

Büyükada Saat ve İskeleme Meydanı 

Adalar'a Vardığınızda

Ağır bagajınız varsa iskelede bulunan taşıyıcılardan yardım isteyebilirsiniz. Bavullarınızı tekerlekli arabalarla otelinize, konutunuza kadar taşırlar.

Hizmetin fiyatını baştan sormalısınız ama gideceğiniz noktaya ve yükün miktarına göre 10-50 TL arasında değişir.

Adalar'da UlaşımFaytonlar

Fayton

Büyükada, Heybeliada ve Burgazada'da hemen iskele çıkışlarında fayton duraklarını bulabilirsiniz. Fayton duraklarında ve faytonların içinde fiyat tarifelerinin asılı olması bir zorunluluktur. Fiyatları lütfen sorunuz..

 

 

Adalar Arası Ulaşım

Adalar arası ulaşımLütfen tarifelere bakınız. Şehir Hatları Vapur seferleri ve Mavi Marmara'nın büyük motor seferleriyle bir Ada'dan diğerine geçebilirsiniz.

Plajlara Ulaşım

Tüm adalarda plajlara ulaşım için plaj işletmelerinin kendi motor seferleri vardır. Bu seferler ana iskelelerin hemen yanından kalkarak plajlarda sona erer.

Genellikle, plaja giriş ücreti dışında ulaşım ücreti alınmaz. Plajdan ana iskelelere dönüşte de bu ücretsiz seferlerden yararlanmanız mümkündür.

Bisiklet

Fayton Bisiklet MuzeHer adada ana iskelenin yakın çevresindeki dükkanlardan saatlik veya günlük olarak bisiklet kiralayabilirsiniz.

Lütfen kiralama ve bisiklet sürüş kurallarını sorunuz ve özenle dikkate alınız. Bu keyifli geziyi kendiniz ve başkaları için bir kabusa dönüştürmeyiniz.

Bisiklet kiralayan dükkanlarda fiyat tarifelerinin görebileceğiniz bir yerde ilanen asılı olması gerekir. Lütfen sorunuz...

Adalar'da Tekne, Sandal Kiralama İmkanları ve İlanları

Telefonlar, Faydalı Siteler...

Adalar Müzesi'ne Ulaşım

Adalar'ın jeolojik dönemlerden bugüne kadar geçirdiği değişimleri, renkli ve çok kültürlü yaşamı, değişik tatları, renkleri örebileceğiniz ve Adalar'da bulunmanın keyfini öğrenerek çoğaltabileceğiniz Adalar Müzesi'ni mutlaka görmenizi öneririz.

Adalar Müzesi'ne yürüyerek (ana iskeleden yaklaşık 20 dakika), bisikletle veya faytonla ulaşabilirsiniz.

Adalar'a Evcil Hayvan Getirmek

Adalar'a evcil hayvanınızla (kedi köpek) gelip birlikte dolaşabilirsiniz. Ancak adalara seferlerde bu konuda konmuş kurallara uymanız şarttır. Evcil hayvanınızı mutlaka kafeste taşımalısınız. Ağız tasmasını mutlaka takınız. Hayvanınız teknelerde Yalnızca açık alanlarda seyahat edebilir. Ek olarak yanınızda evcil hayvanınızın dışkısını toplamak üzere torba kagıt bulundurunuz ve kullandıktan sonra torbaları çöp tenekelerine atınız.

Meraklılara Not: Büyükada'da Aya Nikola mevkiinde Adalar Müzesi yakınında bir Köpek Barınağı vardır. Burada maalesef doğaya terk edilmiş olan ve yeni sahiplerini bekleyen yüzlerce köpek bulunuyor. Ziyaret etmek ister misiniz? Bknz harita..

Bookmark and Share
Buradasınız: Anasayfa Ulaşım Ada İçi ve Adalar Arası Ulaşım