Bizim Adalar

Bir Müzisyenin Gözünden
BİZİM ADALAR

Sanatçısı, gelini, faytoncusu, filozofu, balıkçısı, gayi bütün Adalıların ortak bir yanı varsa, o da her birinin genellikle uçuk ama istisnasız hep “tam filmlik” bir hikâyesinin olmasıdır. Bir de nostaljik huyludur Adalılar. “Bizim Adalar” işte bu -hem hüzünlü, hem de şen- hikâyeleri ve ada nostaljisini deşen, bol müzikli bir belgeseldir. Mizansenli sahneler de içerir.

Film, araştırmalar yapmak üzere Adalar’a gelen bir mimarlık öğrencisini oynanan profesyonel oyuncu Eren Balkan’ın karşılaştığı Adalılar etrafında gelişir. Adalılar kendi kendilerini canlandırmaktadır. Yönetmen Nedim Hazar, müzisyen ve Adalı kimliğiyle anlatıcı rolünü üstlenir. Genel müzik yönetmeni Geo Schaller, Vassiliki Papageorgiou ve Taner Öngür gibi müzisyenlerin de katkılarıyla yaratılan tılsımlı dünya, bir ilân-ı aşktır Prens Adalarına.

Ve sonunda Adalılar, İstanbul’un artık kayıplara karışmış olan diğer tüm güzellikleri gibi zaman, mekan ve kimlik bakımından yok olmaya mahkum olduklarını bile bile, hep bir ağızdan şarkı tuttururlar:

“Bir adalar var, bir de sen kalbimde / Kimseye vermem kalbimi ben”

http://bizim-adalar.net/

bizim adalar

Bizim Adalar DVD ve CD ayrı ayrı satılıyor. Adedi 20 TL.
DVD ve CD’leri Büyükada’da, tarihi vapur iskelesi girişindeki kitapçıdan, gazete bayiinden, Heybeliada’da Kartal Motor iskelesi yanındaki danışma ofisinden, Burgazada  ve Kınalıada’da gazete bayilerinden satın alabilirsiniz. DVD ve CD’ler İstanbul’da CD-DVD satan büyük kitapçılarda da satılıyor.

Bookmark and Share
Buradasınız: Anasayfa Neler Görülür Türkçe Anasayfa Bizim Adalar