Turizm İstatistikleri

İstanbul Turizm İstatistikleri - 2015 Ocak-Temmuz

İSTANBUL TURİZM İSTATİSTİKLERİ 

2015 Ocak-Temmuz

Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi azalırken, İstanbul ve Adalar’a arttı

Bu yıl önce Rusya’nın batı ambargosundan kaynaklanan ekonomik krizi ve ardından güneydoğu sınırlarımızda ve Türkiye’de artan şiddet olayları nedeniyle Türkiye’ye yabancı ziyaretçi girişi azaldı.

Buna karşılık, İstanbul’a ve Adalar’a ziyaretçi akışı hız kesmeden ve artarak devam ediyor. İstanbul’a gelen yabancı ziyaretçi sayısı geçen yılın ilk 7 ayına göre %8 artarken, Adalar’a gelen günübirlik yabancı sayısındaki bu artışın %20’den fazla olduğu tahmin ediliyor.

turizm istatistik 201507

Devamını oku: İstanbul Turizm İstatistikleri - 2015 Ocak-Temmuz

İstanbul Turizm İstatistikleri - 2014 Ocak-Eylül

İSTANBUL

TURİZM İSTATİSTİKLERİ

 

2014 Ocak-Eylül

 image002

 

GİRİŞ

İstanbul Turizm İstatistikleri Raporu, İstanbul’daki sınır giriş kapıları olan Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Haydarpaşa Limanı,  Pendik Limanı ve Karaköy Limanı’ndan alınan yabancı uyruklu ziyaretçilerin giriş verileriyle oluşturulmaktadır. Ayrıca raporumuzda, Müdürlüğümüzdeki kayıtlar esas alınarak, Turizm acentaları ile Turizm İşletme ve Yatırım Belgeli Tesislerle ilgili veriler güncel olarak yer almaktadır. İncelemekte olduğunuz İstanbul Turizm İstatistikleri Raporu, 2014 yılı Ocak-Eylül aylarını kapsayan verilerin önceki yıllarla karşılaştırmalı, aylık ve yıllık bazda çeşitli değerlendirmeleriyle oluşturulmuştur. Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüzce hazırlanarak aylık olarak yayınlanan bu rapor, turizm sektöründe yer alan kurum, kuruluş, sivil toplum örgütleri, üniversiteler başta olmak üzere tüm ilgililerin kullanımına sunulmaktadır.

Devamını oku: İstanbul Turizm İstatistikleri - 2014 Ocak-Eylül

Buradasınız: Anasayfa Neler Görülür Türkçe İstatistikler Turizm İstatistikleri